Winalite

<!--:MK-->WinCare хигиенски влошки <!--:--> <!--:SQ--> WinCare vata higjienike<!--:--> <!--:en-->WinCare хигиенски влошки <!--:-->
13 Dec 2012

WinCare хигиенски влошки WinCare vata higjienike WinCare хигиенски влошки

WinCare  хигиенски влошки, кои во споредба со редовните влошки се поздрави и имаат подобри антибактериски својства. Под памучната површина на  ” WinCare   ” влошките има анјонски слој.За време на употребата, овој слој произведува многу голем број на негативно наелектризирани јони. Анјонскиот слој се активира со помош на  телесна температура и влажноста и на тој начин интезивно испушта корисни анјони , околу  5.800  единици на кубен сантиметар. Анјоните се негативно наелектризирани молекули. Овие честички се од суштинско значење за нашето здравје. Анјоните кои се се наоѓаат во воздухот  и витамините кои  се наоѓаат во храната , имаат корисен ефект на здравјето и животот. Овие честички, познат како “воздушни витамини ” помагаат во развојот на организмот и во спречување...

Read More
<!--:MK-->   Winsmile Aнјонска паста за заби<!--:--> <!--:SQ--> Winsmile Pastë dhëmbesh anjoni<!--:--> <!--:en-->   Winsmile Aнјонска паста за заби<!--:-->
13 Dec 2012

Winsmile Aнјонска паста за заби Winsmile Pastë dhëmbesh anjoni Winsmile Aнјонска паста за заби

Паста за заби која содржи анјонски минерални соли, направена со интегрирање на палеозојски минерални соли со помош на нанотехнологија. Кога ги миете забите,  поради температурата на устата и триењето, пастата за заби создава енергија која ја впива водата и создава анјони.Анјоните ги апсорбираат колониите на микроорганизмите во устата и го спречуваат нивниот опстанок и репродукција, со што се намалува формирањето на плакети и го одржува здравјето на непцата.Минералните соли содржат природни минерални елементи,помагаат во произведување  на пробиотици во непцата и...

Read More
<!--:MK-->WinBeauty хидро-гел маска за лице<!--:--> <!--:SQ--> WinBeauty hidro-gel maskë për fytyrë <!--:--> <!--:en-->WinBeauty хидро-гел маска за лице<!--:-->
13 Dec 2012

WinBeauty хидро-гел маска за лице WinBeauty hidro-gel maskë për fytyrë WinBeauty хидро-гел маска за лице

Откријте ја тајната на прозрачна кожата за само 5 дена! WinBeauty Хидро-гел маската е направенa од природeн Саго хидро-гел. Маската е ослободена од конзерванси, алкохол и мириси,кои можат да ја иритираат или да предизвикаат непријатност на кожата. Оваа повеќенаменскa хидро-гел маска ја обезбедува кожата со антиоксиданска заштита, како и зголемување на нивото на влага веднаш! Тоа  супер освежувачка формула, заедно со моќни био-чистечки способности, ги отстранува мртвите клетки на кожата, и ја остава кожата мазна и еластична со живописен сјај....

Read More
<!--:MK-->  Love Moon Instant црн шампон<!--:--> <!--:SQ--> Love Moon Instant shampon i zi<!--:--> <!--:en-->  Love Moon Instant црн шампон<!--:-->
13 Dec 2012

Love Moon Instant црн шампон Love Moon Instant shampon i zi Love Moon Instant црн шампон

  Најновиот високо-технолошки производ за поцрнување на  коса во 21-от век! Тој гo обезбедува основното решение на четирите  главни проблеми кои се јавуваат во поцрнувањето на косата : нецелосно, ризично, испарливo и бавно. Тој ви овозможува да ги комплетирате следните процеси  додека  ја миете косата: поцрнува, ја храни, регенерира и исполнува. Со природни растителни есенции и јони за коса, шампонот има посебни тројни ефекти: шампон, балсам, поцрнување. Ова можат ефикасно да ја намали штетата на косата. Содржи активнa формула којa...

Read More
<!--:MK-->V-Shine хидратантна маска за ревитализација<!--:--> <!--:SQ--> V-Shine maskë hidratuese për revitalizim <!--:--> <!--:en-->V-Shine хидратантна маска за ревитализација<!--:-->
11 Dec 2012

V-Shine хидратантна маска за ревитализација V-Shine maskë hidratuese për revitalizim V-Shine хидратантна маска за ревитализација

V Shine е хидратантна маска за ревитализација која е посебно формулирана со витамин кој ја намалува меланин пигментацијата и помага за омекнување на кожата. Исто така овозможува долга хидратација која трае 24 часа и ја зголемува влажноста на кожата за 20 %.  Со свеж и природен мирис ја одржава кожата мека и влажна. Главни состојки: Хијалуронска киселина – како важна состојка на дерматолошкиот слој хијалуронската киселина е природен “паметен” тип –  длабоко влажен  фактор кој може да апсорбира неколку стотици...

Read More
<!--:MK--> V-Shine СПА ароматични шампони<!--:--> <!--:SQ--> V-Shine SPA shamponi magjik aromatik <!--:--> <!--:en--> V-Shine СПА ароматични шампони<!--:-->
11 Dec 2012

V-Shine СПА ароматични шампони V-Shine SPA shamponi magjik aromatik V-Shine СПА ароматични шампони

V-Shine волшебниот  СПА ароматичен шампон е формулиран да ja отстрани нечистотијата и вишокот на масни наслаги без да се оштети косата. Неговите природни и високо ефективни ботанички активни состојки ја прават косата мека и мазна како свила. Збогатен со витамин Б5, ефикасно ја поправа косата од коренот до врвот и ја задржува влагата за да имате коса со сјај и убавина Главни состојки: –          Сандаловино масло –          Гераниум масло –          Витаминот Б5 –         Разновидни природни билни...

Read More
WINCAFE
11 Dec 2012

WINCAFE

Премиум кафето е создадено од  внимателно избрани зрна, рафинирани за да ги задржат сите фасцинации на  кофеинот. Преку постојано подобрување на патентираните професионални техники, ние произведуваме различни видови на функционално кафе  за здравствена заштита  и при тоа ги задоволуваат вашите потреби ! Кафе без шеќер , па дури и дијабетичари може да  уживаат во него. КАФЕ И ЗДРАВЈЕ Нешто што треба да знаете: Кафе статистиките покажуваат дека кафето е најпопуларниот пијалок во светот со повеќе од 400 милијарди чаши консумирани секоја година. Студиите покажуваат дека консумирањето на кафе  го намалува ризикот  од појава  Алцхајмерова болест, Паркинсонова болест, срцеви заболувања, дијабетес мелитус тип 2, цироза на црниот дроб и гихт. По анализирањето на податоци од 126.000 луѓе за период од 18...

Read More
<!--:MK--> WINSPA Туш<!--:--><!--:SQ--> WINSPA DUSH<!--:--><!--:en--> WINSPA Туш<!--:-->
11 Dec 2012

WINSPA Туш WINSPA DUSH WINSPA Туш

Дехлорирачки туш за поздрав живот Анјони: се произведуваат за време на  туширањ и  даваат заштитата на кожата Олеснителност: го балансира автономниот нервен систем Стрес: Туширањето ќе ви претставува едно релаксирачко  искуство Дехлорирање: отстранува хлор, што му дава на  вашето семејство најдобра заштита од токсините во водата Био-енергија:  малите молекули на водата со биоенергија ги чистат вашите пори Масажа: подобар квалитет на водата кој ви дава релаксирачка масажа. Важноста на анјоните Современиот начин на живот предизвика големи промени во нашата природа и животна средина. Оваа промена го намалува количеството на анјони во воздухот. Помалку анјони вo воздухот значи нерамнотежа на катјони и анјони во човечкото тело при што се...

Read More
<!--:MK--> WinTex чорапи <!--:--> <!--:SQ--> WINALITE WinTex çorape<!--:--> <!--:en--> WinTex чорапи <!--:-->
11 Dec 2012

WinTex чорапи WINALITE WinTex çorape WinTex чорапи

WinTex чорапи представуваат висока технологија во секојдневната облека. Комбинација на кокосови влакна ,памук и полиестер ги прават овие чорапи удобни,лесни и модерни. Висока технологија на користење на анјони и FIR (far infrared rey -далечни инфрацрвени зраци) во комбинација со древната наука на кинеската медицина за енергетски меридијани и акупунктурни точки го прават овој производ погоден за нашето здравје. Функционалните карактеристики на чорапите со користење на анјони и далечни инфрацрвени материјали се опширни: –          Ги штитат стопалата од бактерии,габички и нема...

Read More
<!--:MK--> Win Wave појаси<!--:-->  <!--:SQ--> Win Wave rripe<!--:-->  <!--:en--> Win Wave појаси<!--:-->
11 Dec 2012

Win Wave појаси Win Wave rripe Win Wave појаси

Win Wave системот  за здравје може да се нарече “зраци на надеж” на 21-от век. Зошто? Во денешно време  примарно  лекување  на болестa е медицината , која вклучува преглед на лекар, инекции, лекови. На второ место е превентивата со  употреба на вакцини за да се спречат  заразните болести. Во 21 век е  развиен трет начин на лекување, т.н. самолекување. Познато е дека некои луѓе се лечат од обична настинка за еден ден, без лекарска помош, а некои не се излечени...

Read More