WinBeauty хидро-гел маска за лице
13 дек 2012

WinBeauty хидро-гел маска за лице

Откријте ја тајната на прозрачна кожата за само 5 дена!

WinBeauty Хидро-гел маската е направенa од природeн Саго хидро-гел.
Маската е ослободена од конзерванси, алкохол и мириси,кои можат да ја иритираат или да предизвикаат непријатност на кожата.

Оваа повеќенаменскa хидро-гел маска ја обезбедува кожата со антиоксиданска заштита, како и зголемување на нивото на влага веднаш!
Тоа  супер освежувачка формула, заедно со моќни био-чистечки способности, ги отстранува мртвите клетки на кожата, и ја остава кожата мазна и еластична со живописен сјај.

Зошто да користите WinBeauty Хидро-гел маска?
Порите на кожата често се преплавени со нечистотија и масло.  За тоа  на кожата и треба влага, хранливи материи, антиоксиданси и добра циркулацијата на крвта за да има здрав младешки и светол изглед.
На WinBeauty Хидро-гел маска е погодна за многу различни типови на кожа.

 За кои типови на кожа  е погодна Winbeauty Хидро-гел маската за лице?
-  Кожа со недостатоци склона кон акни,  и темни дамки на кожата
- Кожа со лузни и нерамни тонови на кожата
- Зголемени пори
- Стареење и оделување на кожата
- Сува и Комбинирана кожа
- Изгореници на кожата

Па што се придобивките од користење на WinBeauty Хидро-гел маска?

 • Био Чистење
  - Отстранување на нечистотијата и вишокот на мрснотии од порите.
  - Ги брише мртвите клетки на кожата и нечистотија  и ја прави кожата посветла.
 • Санација
  - Префрлувањето на  богатите антиоксиданси за подобрување на кожата прават добра заштитна бариера.
  - Овозможува дури и дистрибуција на кожен серум да го  заштити и задржи тенот.
  - Помага да се намали појавата на големи пори.
  - Помага за хидратација на кожата.
 • Регенерација
  - Ја смирува и освежува кожата.
  - Помага да се подобри циркулацијата на крвта.
  - Регенерација за поздрава кожа.

Состојки

Аква (вода), Metroxylon саго (Есенција од саго палма), растворливи во вода полимери
и целулоза (добиени од растителни материја).

1 кутија содржи содржи 5 парчиња.