About: emilija.h

<!--:MK--> V-Shine СПА ароматични шампони<!--:--> <!--:SQ--> V-Shine SPA shamponi magjik aromatik <!--:--> <!--:en--> V-Shine СПА ароматични шампони<!--:-->
11 Dec 2012

V-Shine СПА ароматични шампони V-Shine SPA shamponi magjik aromatik V-Shine СПА ароматични шампони

V-Shine волшебниот  СПА ароматичен шампон е формулиран да ja отстрани нечистотијата и вишокот на масни наслаги без да се оштети косата. Неговите природни и високо ефективни ботанички активни состојки ја прават косата мека и мазна како свила. Збогатен со витамин Б5, ефикасно ја поправа косата од коренот до врвот и ја задржува влагата за да имате коса со сјај и убавина Главни состојки: –          Сандаловино масло –          Гераниум масло –          Витаминот Б5 –         Разновидни природни билни...

Read More
WINCAFE
11 Dec 2012

WINCAFE

Премиум кафето е создадено од  внимателно избрани зрна, рафинирани за да ги задржат сите фасцинации на  кофеинот. Преку постојано подобрување на патентираните професионални техники, ние произведуваме различни видови на функционално кафе  за здравствена заштита  и при тоа ги задоволуваат вашите потреби ! Кафе без шеќер , па дури и дијабетичари може да  уживаат во него. КАФЕ И ЗДРАВЈЕ Нешто што треба да знаете: Кафе статистиките покажуваат дека кафето е најпопуларниот пијалок во светот со повеќе од 400 милијарди чаши консумирани секоја година. Студиите покажуваат дека консумирањето на кафе  го намалува ризикот  од појава  Алцхајмерова болест, Паркинсонова болест, срцеви заболувања, дијабетес мелитус тип 2, цироза на црниот дроб и гихт. По анализирањето на податоци од 126.000 луѓе за период од 18...

Read More
<!--:MK--> WINSPA Туш<!--:--><!--:SQ--> WINSPA DUSH<!--:--><!--:en--> WINSPA Туш<!--:-->
11 Dec 2012

WINSPA Туш WINSPA DUSH WINSPA Туш

Дехлорирачки туш за поздрав живот Анјони: се произведуваат за време на  туширањ и  даваат заштитата на кожата Олеснителност: го балансира автономниот нервен систем Стрес: Туширањето ќе ви претставува едно релаксирачко  искуство Дехлорирање: отстранува хлор, што му дава на  вашето семејство најдобра заштита од токсините во водата Био-енергија:  малите молекули на водата со биоенергија ги чистат вашите пори Масажа: подобар квалитет на водата кој ви дава релаксирачка масажа. Важноста на анјоните Современиот начин на живот предизвика големи промени во нашата природа и животна средина. Оваа промена го намалува количеството на анјони во воздухот. Помалку анјони вo воздухот значи нерамнотежа на катјони и анјони во човечкото тело при што се...

Read More
<!--:MK--> WinTex чорапи <!--:--> <!--:SQ--> WINALITE WinTex çorape<!--:--> <!--:en--> WinTex чорапи <!--:-->
11 Dec 2012

WinTex чорапи WINALITE WinTex çorape WinTex чорапи

WinTex чорапи представуваат висока технологија во секојдневната облека. Комбинација на кокосови влакна ,памук и полиестер ги прават овие чорапи удобни,лесни и модерни. Висока технологија на користење на анјони и FIR (far infrared rey -далечни инфрацрвени зраци) во комбинација со древната наука на кинеската медицина за енергетски меридијани и акупунктурни точки го прават овој производ погоден за нашето здравје. Функционалните карактеристики на чорапите со користење на анјони и далечни инфрацрвени материјали се опширни: –          Ги штитат стопалата од бактерии,габички и нема...

Read More
<!--:MK--> Win Wave појаси<!--:-->  <!--:SQ--> Win Wave rripe<!--:-->  <!--:en--> Win Wave појаси<!--:-->
11 Dec 2012

Win Wave појаси Win Wave rripe Win Wave појаси

Win Wave системот  за здравје може да се нарече “зраци на надеж” на 21-от век. Зошто? Во денешно време  примарно  лекување  на болестa е медицината , која вклучува преглед на лекар, инекции, лекови. На второ место е превентивата со  употреба на вакцини за да се спречат  заразните болести. Во 21 век е  развиен трет начин на лекување, т.н. самолекување. Познато е дека некои луѓе се лечат од обична настинка за еден ден, без лекарска помош, а некои не се излечени...

Read More
<!--:MK-->WinGuard налепница<!--:--><!--:SQ--> WinGuard <!--:--> <!--:en--> WinGuard <!--:-->
11 Dec 2012

WinGuard налепница WinGuard WinGuard

 Со цел да се подобрат  потребите за здрав начин на  живот на пазарот на мобилни телефони  во светот , врвни специјалисти работат заедно со FORYOU Health Technology истражувачкиот тим во иновирањето на  анти-зрачење производ за  мобилен телефон, WINGUARD. WinGuard налепница е револуционерен производ кој има за цел да ги намали електромагнетните бранови емитувани од мобилниот телефон. Налепницата апсорбира и го филтрира електромагнетно зрачење, го намалува мешањето на сигналот и го  подобрува квалитетот на разговорот. За да се минимизира влијанието на...

Read More
Winalite Health Card
11 Dec 2012

Winalite Health Card

Ве ослободува од електомагнетните зрачења и се грижи за вашето здравје Дали сте запознаени со опасноста што произлегува од електромагнетни бранови? Тековната индустрија постојано се подобрува и брзиот напредок на технологијата  го стимулира користењето на апаратите за домаќинство и електронските објекти. Научно е докажано дека за време на потрошувачката на овие домашни апарати и електронски објекти, различната бранова должина и фреквенцијата на електронското магнетно зрачење се емитира  во различен степен. Овие електронски магнетни се невидливи, безбојни, без мирис и со...

Read More
<!--:MK-->Јонизатор за воздух<!--:--> <!--:SQ--> ЈONIZATOR PËR AJËR <!--:--> <!--:en-->Јонизатор за воздух<!--:-->
11 Dec 2012

Јонизатор за воздух ЈONIZATOR PËR AJËR Јонизатор за воздух

А.Погодни за : места со лоша циркулација на воздухот, како што е автомобил, спалната соба , соба за перење и сл. Б. Ефект на производот – Производство на активен кислород: анјонот може ефикасно да ги активира кислородните молекули во воздухот, правејќи го полесен за  апсорбирање во телото. – Подобрување на функцијата на белите дробови: белите дробови може да  собираат  20% повеќе кислород, кога телото има преземено анјони носејки кислород и празнат 15% повеќе јаглерод диоксид. Отстранување на карактеристичен мирис: –...

Read More
<!--:MK--> Mega-Enzyme Forte : панкреасни ензими<!--:--> <!--:SQ-->Mega-Enzyme Forte : enzimat pankreatike<!--:--> <!--:en--> Mega-Enzyme Forte : панкреасни ензими<!--:-->
11 Dec 2012

Mega-Enzyme Forte : панкреасни ензими Mega-Enzyme Forte : enzimat pankreatike Mega-Enzyme Forte : панкреасни ензими

Што е Mega-Enzyme Forte? Mega-Enzyme Forte на  Apricot Power  е моќна мешавина од двата растителни и животински  панкреасни ензими,  за да му помогне на телото во детоксикација и други метаболички процеси. Оваа формула вклучува и други хранливи материи и состојки кои работат во договор со ензимите за зајакнување на имунитетот и подобрување на целокупното здравје. Мега-Ензим Форте е специјално формулиран за подобрување на ефектите на  витамини B15 и Б17. Зошто ми се потребни ензими? Ние сите сме запознаени со значењето...

Read More
Vitamin E-1000 Natural
11 Dec 2012

Vitamin E-1000 Natural

Оваа 100% природна форма на д-алфа-токоферол витамин Е е најмоќна, повеќе ефективна форма на природен витамин Е од оние кои ни се на располагање. Природниот витамин Е е моќен антиоксидант кој може да го штити срцето,  исто така да ги елиминира слободните радикали, го зајакнува имунолошкиот систем и ја подобрува состојбата на кожата, косата и ноктите. Витамин Е припаѓа на семејството на 8 антиоксидантни соединенија составено  од четири токофероли: алфа, бета, гама и делта и 4 токотриеноли: исто така алфа,...

Read More